Prenajať alebo kúpiť?

Každý miluje otváranie nového obalu s lesklým nástrojom vo vnútri. Ale čo keď príde čas na prácu so zámkovou dlažbou alebo na použitie veľkého vŕtacieho kladiva SDS-Max?

Ak potrebujete kvalitné nástroje pre svoje budúce projekty, často si kladiete otázku, či ich prenajať alebo kúpiť. Pravdou je, že neexistuje jediná správna odpoveď, ktorá by vyhovovala každému prípadu. Rozhodnutie závisí od konkrétneho typu techniky, ktoré potrebujete, a od ďalších rôznych okolností. Aké sú teda kľúčové úvahy pri zvažovaní prenájmu priemyselného náradia oproti jeho nákupu? Položte si niekoľko otázok.

1. Ako často sa bude zariadenie používať?

Náradie pre náročných špecialistov, alebo  veľké vybavenie, môžu stáť tisíce EUR. Takže, ak ich potrebujete len na pár dní alebo hodín do roka, naozaj si môžete dovoliť minúť túto sumu?

Majte tiež na pamäti, že v danom čase môže byť na stavbe potrebný viac ako len jeden nástroj. Zvážte, či prenájom ďalšej rovnakej techniky pomôže projekt rýchlejšie dokončiť a ušetriť peniaze. Peniaze tiež ušetríte ak budete pracovať s profesionálnym náradím. Projekt dokončíte rýchlejšie.

2. Aké financie sú k dispozícii?

Ak sú jednorazové obstarávacie výdavky alebo finančné pôžičky problémom, lepšou voľbou bude prenájom. Peňažný tok je dôležitý najmä v rámci menších spoločností. Preto sú náklady na krátkodobý prenájom zvyčajne prijateľnejšie ako nákup drahého zariadenia.

3. Podpora, servis a údržba

Mnohí zamestnanci v požičovniach sú odborníci a v odbore pracujú už roky. Poskytnú vám vysokú úroveň podpory a nebudete sa musieť starať o údržbu, vypršanú záruku alebo o náhradné diely.

4. Skladovanie

Chcete eliminovať nepohodlie a náklady na skladovanie, poistenie a udržiavanie zariadenia v bezpečí? Ak áno, choďte do prenájmu. Je to významná výhoda ak máte obmedzený skladový priestor.

5. Získanie optimálnej techniky pre váš projekt

V závislosti od projektu môžete požadovať určitú úroveň technickej špecifikácie, ktorá zahŕňa všetky najnovšie funkcie a výhody nových modelov. Požičovne náradia disponukú širšiou škálou techniky, ktorú dokážu inovovať častejšie. A teda pravdepodobnosť, že si v požičovni vyberiete vyhovujúcu techniku je vyššia.

Súvisiace články